سامانه جامع اقدام ملی مسکن
مسکن دولتی

سامانه جامع اقدام ملی مسکن


سامانه اقدام ملی مسکن
 به نشانی tem.mrud.ir سامانه ای است که با هدف حمایت دولت از بخش مسکن راه اندازی شده است. پس از ورود به سایت ثبت نام خانه، ملاحظه می شود که این سامانه درای دو بخش می باشد: ثبت نام وام کمک ودیعه 1400 که  با هدف حمایت از مستاجران فاقد توانایی مالی اجاره مسکن، تاسیس شده و بخش ثبت نام مسکن ملی ۱۴۰۰  که به متقاضیان ساخت مسکن با شرایطی اعطای وام می نماید.

یکی از بزرگترین مشکلات اقتصادی که کشور ما در سال های اخیر با آن مواجه بوده است، مساله تورم می باشد. اگرچه تورم بر تمامی بخش های اقتصادی جامعه اثرگذار بوده، اما به جرات می توان گفت که بخش مسکن بیش از سایر بخش ها از این مساله متاثر شده است، به نحوی که بسیاری از خانواده ها قدرت خرید خود را در این بخش از دست داده و حتی برخی از خانواده ها دیگر توانایی مالی اجاره یک واحد مسکونی مناسب را نیز ندارند.

عامل دیگری که به این وضعیت بغرنج دامن زده و آن را تشدید کرده است، شیوع بیماری کرونا در کشورمان می باشد. با گسترش این بیماری در کشورمان همچون سایر کشورهای جهان، بسیاری از مشاغل تعطیل شده یا میزان فعالیت و سودآوری آنها کاهش یافته که همین عامل، کاهش قدرت اقتصادی بسیاری از افراد برای خرید یا اجاره مسکن را تشدید کرده است. این مساله دولت را وادار به ورود به بازار مسکن و حمایت از اقشار آسیب دیده در این بازار کرده است . 

به این ترتیب که دولت با راه اندازی سامانه ای تحت عنوان سامانه جامع اقدام ملی مسکن و در نظر گرفتن تسهیلات ساخت و اجاره مسکن برای اقشار ضعیف جامعه  سعی نموده که از آنها تا حد امکان حمایت نماید. با توجه به اینکه استفاده از سامانه اقدام ملی مسکن مانند سایر سامانه های دولتی مستلزم آشنایی با این سامانه و نحوه ثبت نام در آن می باشد، در این مقاله به معرفی سامانه اقدام ملی مسکن، توضیح نحوه ورود به سایت ثبت نام خانه، ثبت نام وام کمک ودیعه 1400 و ثبت نام مسکن ملی ۱۴۰۰ در سایت اقدام مسکن می پردازیم.

شاید خوشت بیاد

خب ، یه کامنت بزار

خب ، ما ایمیلتو منتشر نمیکنیم خیالت راحت.